Soukromí podnikatelé nemají stejně jako kdokoliv jiný nejednou sladký život. I oni se někdy mohou ocitnout ve finanční tísni a možná i zcela bez prostředků, ba i v dluzích, z nichž v daném okamžiku zdánlivě není úniku. Ovšem lidé nemohou kvůli nedostatku peněz přestat žít a hibernovat až do doby, než se zase situace zlepší, a proto dojde-li to až tak daleko, není vyhnutí a je třeba usilovat o získání oněch postrádaných finančních prostředků.
Jenže ono takové usilování nejednou nevede k žádoucím výsledkům. Často se takoví podnikatelé či OSVČ mohou snažit sebevíc, a přesto si žádoucí sumu nevydělají. A pak velice často přicházejí ke slovu půjčky, jež mohou být klidně i neocenitelnými pomocníky, bez nichž by nejedna firma zkrachovala a nejeden soukromník přišel na buben.
Vzít si půjčku může být třeba i jediné možné řešení, které ještě někomu takovému zbývá. Jenže to ani zde není často zase až tak prosté. Někdo může půjčku chtít, ale záruka, že ji rovněž dostane, tu chybí. Protože se před získáním takové pomoci musí prokázat, že budou půjčené finance i se s nimi souvisejícími platbami navrch uhrazeny, musí se prokázat bonita toho, kdo by si chtěl půjčit. A to bývá často složité až zcela nezvládnutelné.
Ovšem skutečnost, že podnikatele žádajícího o půjčku odmítli pro jeho poměrně nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce či jiné komplikace, neznamená, že by to měl dotyčný rovnou vzdát. Chce to naopak zkoušet a zase zkoušet, dokud to jednoho dne někde nevyjde.
A kde to zpravidla vyjde v případech, kdy mají zájemci o půjčku aspoň nějakou svoji nemovitost? V takové situaci je nebankovní americká hypotéka vcelku nadějná, ne-li přímo jediná rozumná volba. Zde je to totiž sázka na jistotu, když může někdo zastavit svoji nemovitost a doložit svou schopnost splácet.
I jen tyto dvě základní podmínky stačí k tomu, aby kdekdo z podnikatelů dostal klidně i hodně velkou půjčku, jejíž následné splácení se může protáhnout třeba i na tři desetiletí. A to by bylo, aby se do té doby podnikání nevzpamatovalo!